Εργασιακός σύμβουλος

ΤίτλοςΠεριοχήΗμ/νία

ΑΘΗΝΑ 09-04-2024
Αγγελία

Η Ithaca αναζητεί ένα υπεύθυνο άτομο για να συνεισφέρει εθελοντικά στο έργο της, στην υπηρεσία Εργασιακής Συμβουλευτικής. Μέσα από τον εθελοντισμό δίνεται η δυνατότητα ενίσχυσης των δεξιοτήτων των ενδιαφερόμενων, της ανάπτυξης τους στον εργασιακό τομέα, με την παράλληλη συνεισφορά σε έναν κοινωνικό σκοπό.

Τι χρόνο χρειάζεται να αφιερώσεις:  6 ώρες / εβδομάδα

Αρμοδιότητες:

- Υποστήριξη στη σύνταξη ή αναδιαμόρφωση βιογραφικού στα Ελληνικά και Αγγλικά.

- Υποστήριξη στη διερεύνηση εκπαιδευτικών ή επαγγελματικών προγραμμάτων για ευάλωτες ομάδες.

- Υποστήριξη στη διοργάνωση και διεξαγωγή εργαστηρίων για ευάλωτες ομάδες.

- Υποστήριξη στη μετάφραση ή και δημιουργία εργαλείων για την υπηρεσία της εργασιακής συμβουλευτικής.

Προσόντα:

- Ανθρωπιστικές Σπουδές

- Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας. Γνώση Γαλλικής γλώσσας  επιθυμητή.

- Ενσυναίσθηση & κοινωνική ευαισθησία

E-mail: [email protected]

Πίσω στην κατηγορία